Pasożyty – problem infekcji spowodowanyh ttmi patogenami dotyczy nie tylko krajów 3-go świata. Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie żyje ok. 3 miliardów ludzi, w tym nawet małych dzieci, zainfekowanych pasożytami. To prawie połowa ludzkości na świecie. W Europie jest to około 30% populacji i dotyczy również takich rozwiniętych przemysłowo krajów jak Szwajcaria, Niemcy, Anglia, Francja. Pasożyty mogą się umiejscowić w różnych organach ludzkich, takich jak jelita, wątroba, płuca, śledziona, mózg, mięśnie, skóra, stawy. Ich szkodliwe działanie polega na pozbawianiu organizmu ludzkiego ważnych składników odżywczych oraz na wydalaniu toksyn, uszkadzających tkanki i prowadzących do niewydolności różnych narządów.
Diagnostyka przy pomocy aparatury biorezonansowej daje możliwość ustalenia jakie dokładnie pasożyty znajdują się w organizmie pacjenta oraz sprecyzowania miejsca ich występowania. Aparat BICOM umożliwia przeprowadzenie testów w sposób szybki, precyzyjny, bezbolesny i bezinwazyjny. W jego wyniku możliwe jest rozpoznanie rodzaju pasożyta w organizmie oraz organu, w którym się zagnieździł. W teście na pasożyty posiadamy ponad 100 ampułek, a testy KTT pozwalają rozpoznać większość najczęściej występujących w organizmie ludzkim pasożytów m. in.:
Terapia biorezonansowa skutecznie likwiduje rozpoznane pasożyty, poprzez serie sesji terapeutycznych z użyciem aparatu BICOM. Sprawdź nasz cennik: http://biorezonans-wilanow.pl/cennik/
Poniżej kilka przykładów, które mogą ale nie muszą, świadczyć o infekcji pasożytniczej:
Problemy ze snem
Problemy skórne
Istnieje grupa pasożytów nazywanych ektopasożytami, które żerują na powierzchni naszego ciała i ich obecność, choć często niewidoczna gołym okiem, przynosi nam wiele dolegliwości natury skórnej. Ale również pasożyty należące do grupy endopasożytów, które egzystują we wnętrzu organizmu, mogą swą obecność i aktywność manifestować problemami skórnymi. Następujące objawy mogą sugerować, że mamy do czynienia z infekcją pasożytniczą:
Zmęczenie
Pasożyty kradną nam energię i to bez względu na to, gdzie się ulokowały. Prowadzi to do stałego wyczerpania, permanentnego zmęczenia, a nawet depresji i chorób natury psychicznej.
Problem jelita drażliwego
Tym określeniem medycyna akademicka posługuje się dla opisu objawów bólów brzucha, wzdęć i zaparć. Nie potrafi jednak jednoznacznie wskazać winowajcy, który te objawy powoduje. Mogą je bowiem powodować zarówno bakterie, jak i wirusy, grzyby i pasożyty. Uszkodzenie błony śluzowej jelit i penetracja krwi do jelit powodują rozrost grzybów Candida. Neurotoksyny pasożytów mogą zakłócać mechanizmy sterowania perystaltyką jelit. Zubożenie wchłaniania minerałów i witamin prowadzi do zaburzeń hormonalnych a ta z kolei wpływa na to, że do jelit trafia coraz więcej pokarmu nie strawionego. O infekcji pasożytniczej możemy myśleć w przypadku:
Stany zapalne
Obecność pasożyta w organizmie wywołuje odpowiedź ze strony układu odpornościowego. Stany zapalne mogą występować w miejscach, które na pierwszy rzut oka niewiele mogą się kojarzyć z pasożytami. Takimi objawami mogą być:
Niekontrolowana zmiana masy ciała
Ubytek masy ciała może być powodem do radości ale nie w przypadku, gdy będzie to tylko kolejny objaw ingerencji pasożytów w organizmie. Pasożyty żywią się naszym pokarmem, zubażają treści wchłaniane przez jelita i ograniczają funkcję wątroby. Pasożyty, by rosnąć, rozwijać się i namnażać potrzebują coraz to więcej pożywienia, więc odczuwasz napady głodu (często jest to nagła potrzeba zjedzenia słodkości). Pomimo tego niekontrolowanego obżarstwa, waga spada.
Problemy psychiczne
Neurotoksyczne wydzieliny robaków obciążają układ nerwowy osoby zainfekowanej. Obejmuje to niekiedy całe obszary w mózgu i prowadzi do patologicznych zaburzeń psychicznych, jak:
Zaburzenia w obrębie układu moczowo-płciowego
Problemy te dotyczą głównie kobiet. Infekcja parazytami może być (ale nie musi) przyczyną takich objawów, jak:
W przypadku stwierdzenia u siebie powyższych objawów, warto w diagnostyce choroby wykluczyć obecność pasożytów.